Nie wszyscy wiedzą, że nie każdy rodzaj konopi posiada właściwości narkotyczne. Konopie mają wiele odmian, które łatwiej rozpoznać, kiedy są w okresie kwitnienia lub są bardzo dobrze rozwinięte.

Wtedy zdecydowanie szybciej da się ocenić, która jest rośliną przemysłową, a która stosowana jest ze względu na właściwości psychoaktywne.

Rośliny przemysłowe odróżnia się po tym, że są jednopienne, natomiast te wielopienne to marihuana. Dużo trudniej znaleźć różnicę w przypadku nasion (jest to praktycznie niewykonalne i nie ma żadnego sposobu, aby to zrobić), dlatego najlepiej jest zamawiać je ze sprawdzonego i zaufanego źródła, przez co unikniemy wszelkich wątpliwości.

Co mówi w tym temacie polskie prawo?

W naszym kraju nielegalna jest uprawa i hodowla konopi, dozwolone jest natomiast sprzedawanie oraz posiadanie nasion.

Legalnie można uprawiać jedynie takie konopie, których poziom THC jest mniejszy niż 0,2% (marihuana posiada 10-23%, ta wysokość różni się w przypadku poszczególnych jej odmian). Odmiany o niższej zawartości THC mają za zadanie najczęściej powodować pobudzenie, ożywienie, wpadanie w euforię,  do czego przyczynia się większa obecność genów sativa. Wyższe THC mają te rośliny, które mają sporo genu indica odpowiedzialnego za zwiększoną senność, uspokojenie się i ukojenie nerwów. Współczesna medycyna zdecydowanie doceniła te działania i zaczęła wykorzystywać tego typu rośliny ze względu na ich właściwości i działanie na pacjentów.

Nasiona konopi to coraz popularniejszy temat i wiele osób decyduje się na zakup. Na świecie znaleźć można kilkadziesiąt firm mających w swojej ofercie nasiona marihuany, które są feminizowane. Jeśli ktoś sądzi, że wszystkie powstały bardzo niedawno, jest w błędzie – pierwsze z nich zaczęły pojawiać się w Holandii już w latach osiemdziesiątych, a część z nich utrzymała się i funkcjonuje obecnie. Aktualnie większość renomowanych firm to te hiszpańskie i holenderskie.

Wybór odpowiedniego sklepu

Obecnie znaleźć można wielu producentów, z czego w stosunku do części z nich trudno mieć jakąkolwiek opinię. Powstaje wiele małych sklepów, które nie posiadają recenzji i tak naprawdę ciężko jest ocenić, czy są godne zaufania.

Lepiej postawić na większego producenta, który istnieje od dłuższego czasu i przyciągnął do siebie wielu klientów. Każda dobra firma posiada swoje sklepy na terenie kraju, a także te internetowe, z których można zamówić przesyłkę. W Polsce istnieje także sporo sklepów internetowych (i stale ich przybywa), które oferują nasiona nie tylko z jednego, ale wielu źródeł.

Warto sprawdzić, czy w okolicy nie ma żadnych sklepów stacjonarnych, chociażby po to, by porównać w nich ceny, odwiedzić je i na miejscu zasięgnąć porad i zobaczyć, jak wszystko tam wygląda. Najczęściej znajdują się one w dużych miastach, a niektóre oferują także osobisty odbiór pestek konopi w innych miejscach.

Zakup nasion jest w pełni legalny i sklepy czy strony promujące nabycie ich nie nakłaniają ani do palenia marihuany, ani do jej uprawy.

https://www.taniesianie.pl/