Wiele zastosowań

Olej konopny, chociaż jego nazwa budzi bardzo często różnego rodzaju skojarzenia, staje się kolejnym hitem pielęgnacyjnym. Przekonajmy się jakie ma właściwości jak i także zastosowanie. Na pewno te informacje bardzo się nam przydadzą. Jednak łatwiej nam wszelkie zastosowania będzie zrozumieć gdy poznamy wszelkie właściwości oleju konopnego.

Poznajmy te cudowne właściwości

Jeśli chodzi o roślinne oleje, to na pewno olej konopny znajduje się w samej czołówce pod względem pielęgnacyjnych właściwości. Wynika to jak najbardziej z jego składu. Okazuje się, że w ponad osiemdziesięciu procentach składa się on z nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne. Szczególnie tutaj należy wymienić kwas linolowy z grupy tłuszczowych kwasów omega-6 oraz linolenowego kwasy pochodzącego z grupy omega-3. Mają one w dodatku idealne proporcje względem siebie. Stosunek kwasów omega 6 do kwasów omega 3 wynosi dokładnie 3 do 1 i jest dla prawidłowego metabolizmy lipidów wręcz idealny.

W konopnym oleju są także całkiem inne kwasy. Mowa tutaj o kwasie oleinowym, gamma-linolenowym, palmitynowym jak i także nie sposób tutaj pominąć karoten, aminokwasy, proteiny, fosfolipidy, fotosterole oraz witaminę A, D, E oraz także K. Wreszcie także znajdziemy w nim całe mnóstwo czynnych biologicznie substancji i właściwościach regenerujących, przeciwzapalnych, antyoksydacyjnych, antyseptycznych oraz także chroniących przed słońcem. To sprawia wszystko, że jest cennym pielęgnacyjnym składnikiem.