Anoreksja jest najpopularniejszym schorzeniem, aż 20 milionów kobiet oraz 10 milionów panów borykało się z ową dolegliwością w którymś czasie własnego życia. Nie tylko jest najpopularniejszym zaburzeniem, jednak również współczynnik umieralności tejże dolegliwości jest strasznie duży, ponieważ aż 12,8% ze wszelkich cierpiących na anoreksję umiera z powodu osłabienia organizmu.

Jak marihuana medyczna może być używana w trakcje leczenia anoreksji?

Każdy, kto choć raz palił marihuanę wie, iż niezwykle wielokrotnie przy tejże okazji łapie nas wielki, niepohamowany głód. Więc również można racjonalnie założyć, iż zioła mogą posłużyć w leczeniu anoreksji. Co więcej, są doświadczenia, w jakich zostało naukowo potwierdzone, iż marihuana jest sposobem wzmacniającym apetyt, szczególnie u osób cierpiących na HIV/AIDS. Niestety w wypadku anoreksji nie ma przeznaczonych doświadczeń, natomiast należy pamiętać o tymże, iż chociażby na podstawie takich informacji mnóstwo państw uznało marihuanę medyczną jako środek wspierający osoby walczące z anoreksją.

THC działa przeciwwymiotnie i pobudza apetyt

Anoreksja jest z pewnością dolegliwością cywilizacyjną naszych czasów. Jej najniższa chyba forma dotyka natomiast osoby cierpiące na raka (jest u więcej aniżeli dwóch trzecich wszelkich cierpiących na raka z mocną dolegliwością), gdzie staje się niezależnym elementem zagrożenia zapadalności oraz umieralności. To właśnie anoreksja, natomiast już obok niej wymioty oraz mdłości wielokrotnie są prezentowane jako niezwykle ważne elementy ograniczające jakość życia osób cierpiących na raka. W paru krajach THC uzyskało już autoryzację jako środek przeciwwymiotny u chorych {|z} rakiem przyjmujących chemioterapię.