THC łagodzi objawy depresji

Marihuana na problemy psychiczne

Wiele osób słyszało o tym, że marihuana pomaga osobom cierpiącym na róże choroby. Między innymi jest ona dobra dla osób chorych na nowotwory, HIV, Parkinsona, Alzheimera. Jednak marihuana także sprawdza się w przypadku zaburzeń psychicznych. Warto wiedzieć, że narkotyk ten jest w stanie pomóc osobom cierpiącym między innymi na depresję.

Depresja – współczesny problem

Depresja to bardzo popularny problem w dzisiejszych czasach. Mnóstwo ludzi aktualnie cierpi na depresję. Spora część współczesnego społeczeństwa zmaga się z tą chorobą. Jej przyczyn jest wiele. Niektórzy nie wytrzymują szybkiego tempa jakie narzuca dzisiejszy świat, inni zapadają na depresję po silnych emocjonalnych przeżyciach. Dla takich osób skuteczna może okazać się właśnie marihuana medyczna.

THC dobre na depresję

Od bardzo dawna znane są lecznicze właściwości marihuany. Może ona z powodzeniem pomagać osobom cierpiącym na depresję. THC stymuluje układ endokannabinoidowy. Marihuana działa uspokajająco, poprawia nastrój, co przyczynia się do redukcji stresu u człowieka. Dzięki marihuanie człowiek dostaje sporą dawkę energii, staje się skoncentrowany. Ponadto THC sprawia, że mija niepokój, a także zostaje zwalczona bezsenność.

Osoby, które korzystają z marihuany nawet co jakiś czas są mniej zestresowane i mają mniej objawów typowych dla depresji. THC przyjmowane w niedużych dawkach będzie świetnym środkiem antydepresyjnym. Jednak warto pamiętać, że zbyt duża ilość THC może spowodować nasilenie depresji.

Podsumowanie

Wielu badaczy ze światowych Uniwersytetów rekomenduje THC jako środek, który pomaga w depresji. Pamiętajmy jednak, że w Polsce legalnie można posiadać jedynie nasiona marihuany. Nie można jej hodować.