Hinduski wybór

Odległy kraj, te same kontrowersje

Dyskusje na temat legalizacji marihuany toczą się na całym świecie. Od jakiegoś czasu możemy przeczytać o staraniach na rzecz takiego prawa w Azji. Minister Maneka Gandhi chce zalegalizować medyczną marihuanę w Indiach. Politycy w tym państwie są jednak niechętni takim rozwiązaniom.

Prawo w Polsce

Jak wygląda sytuacja w Polsce? Niewiele osób wie, że zarówno sprzedaż, jak i posiadanie nasion marihuany jest w naszym kraju całkowicie dozwolona. Spożywanie tego produktu może się wielu osobom kojarzyć z wielkimi plantacjami i hektarami upraw, ale w rzeczywistości kupuje się go na sztuki w sklepie internetowym z nasionami. Kolekcjonowanie pojedynczych ziaren jest jak najbardziej zgodna z prawem.

Moc natury

Marihuana ma wiele właściwości, podobnie jak inne rośliny może być wykorzystana w sposób pozytywny dla człowieka. Nie od dziś wiadomo, że posiada właściwości medyczne. Może trudno w to uwierzyć, ale pomaga nawet w walce z nowotworem, wpływa też pozytywnie na układ krążenia. Często słyszy się także o wykorzystaniu marihuany w leczeniu lekoopornej padaczki czy też stwardnienia rozsianego. Specjaliści z tej dziedziny potwierdzają takie działanie tego specyfiku. Dodatkowo pomaga w przypadku zmian reumatologicznych, a także, co dla wielu pacjentów bardzo ważne, łagodzi ból.

Ratunek od pędu współczesności

Marihuana wpływa jednak nie tylko na nasze ciała, ale także na psychikę. Nasiona marihuany, łatwo dostępne w dobie sklepów internetowych, mogą wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie. Pomagają nawet w ciężkich stanach, takich jak depresja czy stany

lękowe. Zażywanie takich specyfików umożliwia nabranie dystansu do rzeczywistości we współczesnym, zabieganym świecie