Marihuana i jej właściwości

Marihuana jest używką, którą wytwarza się z konopi indyjskich. Niezwykłe właściwości tych ziół wykorzystywane są przez ludzi od tysięcy lat. Konopie indyjskie są wyjątkowo bogate pod względem chemicznym. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat nauka wzięła pod lupę te rośliny i wiadomo już, że zawierają one ponad czterysta różnych związków. W konopiach znajdują się terpeny, flawonoidy, kwasy kannabinoidowe i kannabinoidy. Tych ostatnich jest prawie sto i znajdują się one tylko w tych roślinach. Marihuana jest narkotykiem, a to dlatego, że jednym z zawartych w niej kannabinoidów jest psychoaktywny tetrahydrokannabinol THC. Związek ten odpowiedzialny jest za wprawianie użytkowników marihuany w stan nazywany hajem. Na haju odczuwa się wesołość, chęć działania, euforię, radość i chęć do zabawy. Ale marihuana ma również inne właściwości, a daje jej inny kannabinoid noszący nazwę CBD. Związek ten działa przeciwwymiotnie, przeciwbólowo, przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

Prawne dzieje marihuany

Ludzkość swobodnie uprawiała konopie i zażywała marihuany aż do chwili, w której zorientowano się, że używka ta może prowadzić do uzależnienia psychicznego. W reakcji na to, w trzeciej dekadzie XX stulecia, wprowadzono zakaz hodowania konopi i produkcji popularnej trawki w Stanach Zjednoczonych. W odpowiedzi na to, te same zakazy wprowadziły rządy licznych krajów europejskich. W roku 2016 prezydent USA Barack Obama zalegalizował marihuanę w czterech stanach. W wielu krajach Europy zalegalizowano marihuanę medyczną, to znaczy taką, która nie odurza i łagodzi objawy wielu przewlekłych i nieuleczalnych schorzeń. Marihuanę rekreacyjną zalegalizowano w Holandii i w Hiszpanii.

Czy łatwo zostać koneserem marihuany?

Osiągnięcie tego celu nie jest arcytrudne, jeśli tylko przejdzie się odpowiednie kursy i szkolenia, a także wykaże odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Szkolić w tym zakresie i uprawiać ten zawód można jedynie tam, gdzie marihuana jest legalna prawnie i ogólnie dostępna. Polskie prawo nie zezwala na jakiekolwiek czynności związane z marihuaną rekreacyjną. Koneser marihuany jest osobą, której powierza się kontrolę nad jakością tego typu produktów. Jego praca podobna jest do tego co robią testerzy alkoholi i kawy. Koneser marihuany sprawdza czy produkt finalny posiada pożądane cechy jeśli chodzi o smak, aromat, siłę działania, wygląd i czas działania.