Alkoholizm doskwiera

Wiele osób nie chce się przed sobą przyznać, że mają problem alkoholowy. Problem taki jest wstydliwy. Najczęściej bywa wypierany albo traktowany jako niepoważny. Równocześnie duża grupa osób, których potencjalnie dotyczą problemy alkoholowe, w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy.

Zanim będzie za późno

Warto sobie uświadomić, że natura spośród setek substancji chemicznych wytworzyła wiele, które zdają się mieć działanie ograniczające nałogi. Mogą one działać na zasadzie blokerów-inhibitorów, albo po prostu zmieniają sposób reagowania systemu nerwowego na doznania w ciele. Może się okazać, że alkoholizm będący syndromem kompensacji łatwo załagodzić. Jeśli dana osoba odczuwa konkretne odczucie np. drażnienia, palenia i spożycie alkoholu przynosi ulgę na te doznania, to każda zmiana w obrębie szlaku chemicznego spowoduje krok w stronę wyleczenia. Tutaj można użyć psychoterapii, mieszanek ziołowych, wyciągów czy olejków, albo po prostu pojedynczych substancji naturalnych, takich jak marihuana. Jej nasiona można w Polsce legalnie posiadać; ziarna są dostępne w sprzedaży wysyłkowej.

Wyizoluj to

Nie tylko sam problem alkoholu trzeba wyizolować. Mając substancję, która potencjalnie leczy, często wyizolowuje się aktywny kanabinoid spośród kilkuset substancji chemicznych po to aby zwiększyć jego dawkę skuteczną i wzmocnić działanie.

Inna metoda

Sama marihuana zdaje się mieć działanie tonizujące na negatywne objawy zerwania z alkoholem. Przyspiesza również rekonwalescencję po-nałogową i powrót do aktywnego życia społecznego.